Haber

ABD Başkanı Biden’ın oğlu suçunu kabul etti

ABD Delaware Bölge Mahkemesindeki duruşmada ABD Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden, gelir vergilerini kasten ödememekle ilgili iki suçlamayı kabul etti ve yasadışı silah bulundurma suçlamasıyla mahkemeyle anlaşmaya vardı. Kararın federal yargıç tarafından onanmasının ardından Hunter’ın cezasının kaldırılması ve kontrollü bir şekilde serbest bırakılması bekleniyor.

Hunter Biden’ın avukatı Christopher Clark, kararın ardından yaptığı açıklamada, “Hunter Biden aleyhindeki beş yıllık suçlamalar çözüldü. Hunter, bir savunma anlaşması uyarınca, gecikmiş iki vergi ödemesini sorumlu bir şekilde kabul edecek ve sorumluluğunu üstlenecek. “Bağımlı olduğu bir dönemde yaptığı hataların sorumluluğunu almanın önemli olduğuna inandığını biliyorum. O da daha iyi olmayı ve hayatında ilerlemeyi dört gözle bekliyor.”
Mahkeme kayıtlarına göre Hunter Biden, 2017 ve 2018’de 1,5 milyon dolardan fazla vergilendirilebilir gelir elde etti, ancak o yıllarda 100.000 dolardan fazla borcu olmasına rağmen gelir vergisi ödemedi.

Beyaz Saray’dan destek mesajı

Beyaz Saray sözcüsü Ian Sams, Hunter Biden davasına ilişkin yaptığı kısa açıklamada, “Başkan ve First Lady çocuklarını seviyor ve onun hayatını yeniden kurmasında ona destek oluyor. Bu konuda Beyaz Saray adına başka bir yorum yapılmayacaktır.” dedi.

Donald Trump’tan sert tepki

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kararın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Vay canına! Yozlaşmış Biden Adalet Sistemi, Hunter Biden’a bir ‘trafik cezası’ vererek yüzlerce yıllık cezai sorumluluğu ortadan kaldırdı. ‘Sistemimiz bozuk’ sözleriyle sert tepki gösterdi.

haber-safranbolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu