Teknoloji

Oyun Dünyasını Sallayan BattleBit Remastered’ı Bekleyen Konsol Oyuncuları İçin Üzücü Haber

BattleBit Remastered’ın durdurulamaz fırtınası şu anda oyun dünyasında devam ediyor. Oyunculara uzun süredir hasret kaldıkları savaş deneyimini konsollarda sunan BattleBir Remastered’ın geleceği hakkında konuşan geliştirici grup, konsol oyuncularını üzecek bir haber verdi.

15 Haziran’da piyasaya çıkan BattleBit Remastered, oyun dünyasının gündemine bomba gibi düştü.

Birçok kişi tarafından ‘Battlefield’ın yapamadığını yapan oyun’ olarak tanımlanan BattleBit Remastered, oyunculara uçak ve tank gibi kullanılabilir araçlar ve 254 oyuncuya kadar destek veren sunucularda aktif yok edilebilir ortamlar vaat ediyor.

BattleBit Remastered, haftalardır en çok satanlar listelerinin başında yer alıyor.

Kısa sürede büyük popülariteye ulaşan yapımın ününün kulaktan kulağa yayıldığını söylemek yanlış olmaz. Steam’in hem küresel hem de yerel listelerinde çok daha güçlü rakiplerinin bile önüne geçen BattleBit Remastered, oyunlarda her şeyin grafik olmadığını da gözler önüne seriyor.

PC kanadında büyük bir başarıya imza atan oyunla ilgili en çok merak edilen detaylardan biri de Xbox ve PlayStation gibi konsollara gelip gelmeyeceği.

Konsol oyuncuları bu durumu merak ederken geliştirici gruptan direkt olarak konuya yanıt verdiler. Reddit üzerinden soru cevap etkinliği düzenleyen geliştiriciler, oyunun konsollara da gelip gelmeyeceğini soran bir kullanıcıya şimdilik böyle bir planlarının olmadığını belirtti.

Peki BattleBit Remastered neden konsolları atlıyor?

Konuya açıklık getiren ve en azından şimdilik böyle bir planlarının olmadığını söyleyen geliştiriciler, oyunun konsollardaki deneyimi PC’ye kazandıracağını düşünmediklerini, bu nedenle konsollar için herhangi bir planlarının olmadığını belirtmişler. Yani fenomen oyunu en azından yakın gelecekte konsollarda göremeyeceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu